Přírodní zahrada při ZŠ Generála Píky

3. září 2024

Přírodní zahrada při ZŠ Generála Píky
Tento projekt byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Začátkem roku 2023 jsme uspěli s projektem s názvem Přírodní zahrada při ZŠ Generála Píky v rámci výzvy Národní program životního prostředí. Předmětem podpory, ve výši 480 062,66 Kč, bylo přírodní zahrady v areálu ZŠ Generála Píky se zaměřením na předcházení a adaptaci na klimatickou změnu. V rámci realizace projektu došlo k úpravě zahrady na ploše 21 857 m2. Kromě zahradních úprav byl pozemek doplněn stínovací plachtou nad posezením, vyvýšenými záhony, kompostéry, balančním chodníkem, sběrnými nádobami na dešťovou vodu, naučnými tabulemi, sbírkou nerostů či meteorologickou stanicí.

Školní zahradu využijeme k běžné výuce, v níž bude docházet k většímu propojení nejen jednotlivých předmětů, ale také reálného života s teoretickým vzděláváním. Na zahradě a v arboretu budeme vyučovat nejen přírodopis, prvouku, přírodovědu, pracovní činnosti a vlastivědu, ale také ji využijeme k výuce matematiky, anglického jazyka, českého jazyka a samozřejmě výtvarné výchovy.  Vzhledem k oplocení pozemku je tato plocha vhodná také k trávení odpoledního programu a školní družiny.

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 130x