Výpis všech článků

Ekotým učí malé děti

V závěru školního roku se starší žáci Ekotýmu Kateřina Chromčáková a Rostislav Petřík za pomoci Laury Sokolovské a Veroniky Lelové rozhodli předat informace týkající se třídění odpadů mladším dětem. Navštívili tedy třídy 1.-3.ročníku, kde prostřednictvím her, soutěží, kvízů a drobných odměn zapojili děti do této problematiky.

Výlet 1.B, C

Ve středu 19. 6. proběhl výlet 1.B a 1.C na Kozí farmu do Havířova.
Pro děti byl na farmě zajištěn bohatý program. Prohlídka domácích zvířat, soutěže, kvízy a stanoviště s úkoly, přetahování se s traktorem, závěrem pak grilování špekáčků. Počasí nám přálo, výlet se nám opravdu vydařil.

5. B - vodácký výlet

Dne 19. 6. 2024 se třída 5. B vydala na úžasný vodácký výlet po řece Opavě. Počasí nám přálo, bylo krásně a slunečno, což přispělo k perfektní atmosféře celého dne.
Ráno jsme vyrazili vlakem do Háje ve Slezsku.

Nebezpečí virtuální sítě 2024

​Ve středu 19. června se žákyně třídy 7.C Zuzana Jedličková zúčastnila 10. ročníku žákovského sympozia Nebezpečí virtuální sítě 2024, které se konalo v sále zastupitelstva Úřadu Moravskoslezského kraje. Organizátorem této již tradiční akce je organizace Rizika internetu a komunikačních technologií (Nebuď oběť).

Hurá, prázdniny jsou za dveřmi…

Prázdniny jsou za dveřmi, pomalu končí školní rok. Kluci a holky z 2. tříd se chystají na tábor, k babičce nebo k moři s rodiči. Jiní s obavami čekají na vysvědčení. Musí ještě vydržet pár dnů v napětí. A tak si všichni ve středu 19. 6. to čekání zpříjemnili s kouzelnicí Radanou.

Česko – polská spolupráce - 5. B a 5. C

V pondělí 17. 6. k nám přijeli žáci z partnerské školy z Polska. Společně s žáky 5. B a 5. C strávili dopoledne na školním hřišti, kde byl pro ně připraven sportovní program kombinovaný s aktivitami v anglickém jazyce. Žáci plnili na stanovištích ve smíšených skupinách úkoly, za každý splněný úkoly získali písmeno.

Zoo - 4. A

Dne 14. 6. si třída 4. A s paní učitelkou Ganišinovou udělala výlet do zoo, kde jsme měla objednaný výukový program Zvířata u nás a ve světě.
Od školy jsme vyrazili trolejbusem do zoo. Po krátké svačině jsme měli dost sil na procházku a pozorování zvířat i rostlin.

Mezinárodní ocenění - titul Ekoškola

Dne 13. 6. 2024 proběhl v Praze na Staroměstské radnici v Brožíkově sále slavnostní ceremoniál předávání titulu mezinárodního programu Ekoškola, který se nám letos podařilo opět obhájit.

Připomenutí Radovánek

Vážení rodiče,
již ve čtvrtek 20. června se spolu s vámi sejdeme u příležitosti druhého ročníku Radovánek. Akci od 15 hodin odstartují vystoupení žáků školy. Následovat budou soutěžní stanoviště nejen pro děti. Speciálním hostem akce bude česká atletka Nikola Ogrodníková.

6. A, 7. A - Kozmické ptačí louky

Dne 7. 6. vyrazily třídy 6.A a 7.A na školní výlet na vodu a na exkurzi na Kozmické ptačí louky.
Z Ostravy jsme vyjeli vlakem do Háje ve Slezsku, odkud jsme se vydali procházkou k nástupišti na řeku Opavu, kde na nás již čekali instruktoři s nafouknutými rafty.

Celkový počet článků: 944