Ostravské Třeboňsko - 4. A

6. června 2024

Dne 30.5. jsme se třídou 4. A podnikli výlet s přírodovědnými aktivitami pod názvem Ostravské Třeboňsko.
Sraz jsme měli u školy a vyrazili jsme autobusem č. 37 k Vodárně v Nové Vsi. Tam nás čekala paní průvodkyně ze Střediska ml. přírodovědců v Ostravě -  Porubě. Hned na začátku jsme si zahráli poznávací hru na stromy a rostliny v okolí. Pak jsme pokračovali k rybníkům, kde jsem viděli různé další rostliny rostoucí hlavně v okolí vody i zvířata, hlavně ptáky a obojživelníky. Paní Litvíková nám taky ukázala různé druhy preparátů s hmyzem. Někteří vůbec nikdy takové tvory neviděli. Pak jsme pokračovali stezkou kolem řeky Odry, přeskakovali jsme různé potůčky, sledovali peřeje, břehy řeky, řekli jsme si i něco o záchraně při pádu do vody a nezapomněli jsme ani na ochranu přírody. Nakonec jsme dorazili na dětské hřiště, kde jsme posvačili a chvilku si pohráli. Poté jsme se všichni vrátili zpět ke škole. Počasí nám přálo a tak se nám akce velmi vydařila. Příští rok určitě podnikneme další podobný výlet, tentokrát ovšem do jiné lokality.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Dana Ganišinová