Beseda v knihovně třída 2.C

10. října 2024

Dne 2. 10. se děti z 2.C zúčastnily besedy v knihovně. Tato návštěva byla zaměřena nejen na seznámení dětí s funkcí a významem knihoven, ale také na naučení se základních pravidel chování (etikety), která jsou důležitá.

Po příchodu do knihovny byly děti uvítány paní knihovnicí, která jim vysvětlila základní informace o knihovně, jejím fungování a významu. Bylo zdůrazněno, že knihovna je tiché místo, kde se lidé soustředí na čtení.

Potom si děti povídaly o různých pravidlech slušného chování. Například chování v dopravním prostředku, zacházení s knihami, stolování nebo jak pozdravit. Ze všeho nejvíce se ale děti těšily na prohlídku knihovny a knížek. Mohly si v knihovně zapůjčit a prohlédnout knížku podle vlastního výběru. Všem se beseda líbila, určitě knihovnu ještě navštívíme.

Mgr. Martina Demeterová
Foto beseda knihovna1