4.C a 5.A - výlet

14. června 2024

Natěšení vodáci se před osmou hodinou ranní sešli u školy, odkud jsme společně vyrazili autobusem a vlakem do Háje ve Slezsku.
Z vlakové stanice to byl jen kousek k řece Opavě a místu nalodění, kde už na nás čekali vodáci ze spolku Campanula.
Následovala instruktáž, po které jsme nahodili záchranné vesty, vybrali vhodná pádla a naskočili do raftů.
Začátky byly pro mnohé náročné, ale po pár minutách už všichni drželi své pádlo pevně v ruce a do větví a břehu naráželi jen zřídka.
A jelikož se na nás při plavbě usmálo sluníčko, nechyběla ani pořádná vodní bitva a závěrečný rychlostní závod raftů.
Všichni zúčastnění byli vítězi a jejich odměnou byl výborný oběd v podobě řízku či smaženého sýru.
Na závěr jsme se ještě prošli na nedaleké Kozmické ptačí louky a pokochali se krásným výhledem.
Cesta zpátky proběhla hladce a nezbývalo než se rozloučit vodáckým AHOOOOOOJ!
Tak snad zase někdy příště…

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 127x