Zdravíme ze školy v přírodě

27. dubna 2016

Všechny zdravíme ze školy v přírodě. Už máme za sebou první noc a máme se fajn. Dnes ráno jsme se všichni pořádně nasnídali a dopoledne se vydali na mapování našeho okolí. Pomocí mapy jsme měli zjistit informace o Vernířovicích a poznat místní zajímavosti. Takže už vím, kde je hřbitov, lípa přátelství, kolik se tu pase krav atd… Před obědem jsme si zahráli na hřišti, zajezdili na koloběžkách a vyrobili Deníky lesní moudrosti a pak už hurá na jídlo. Děti mají ještě stále hodně energie, a tak se nedá nazvat čas po obědě odpoledním klidem. Odpoledne jsme vyrazili zase ven, je třeba využít slunného počasí. Tentokrát jsme rozvíjeli svou obratnost. Večer nás čeká noční hra, hurááá.

Ať žije příroda:

Tak se znovu hlásíme ze školy v přírodě. Všichni se máme fajn a užíváme si přírody a čerstvého vzduchu. Ve středu jsme začali plnit odznak devětsilu zdraví. Prvně jsme se věnovali obratnosti těla a zkoušeli, jak jsme obratní a pružní, ve čtvrtek jsme rozvíjeli své smysly (zrak, sluch, hmat) a vyzkoušeli si jaké je to se orientovat v přírodě se zavázanýma očima, poznávali jsme rostlinky a uvařili si lektvar z bylinek. V pátek jsme rozvíjeli svou vytrvalost a vydali se na celodenní výlet do Švagrova. Počasí nám zatím přeje, a tak využíváme každou chvilku k pobytu venku. Ve volných chvílích sportujeme, jezdíme na koloběžkách, hrajeme fotbal a vybíjenou, prostě paráda. Tak se mějte v Ostravě fajn, my jdeme zase něco podnikat.

Hlásíme se z Vernířovic
Tak už se mílovými kroky blížíme ke konci naší školy v přírodě. A stejně jak rychle letí čas, tak rychle přibývá našich zážitků. V neděli večer jsme si zaskotačili na lesní slavnosti, v pondělí dopoledne šli na koně a odpoledne měli orientační běh s plněním úkolů. Jestli jsme se radovali, že nám vychází počasí, tak v úterý ráno už to neplatilo. Ale máme šikovné animátory, takže i program v budově byl fajn, plnili jsme úkoly a získávali penízky na kreditku, za které jsme si nakoupili potraviny a sestavili si svůj zdravý jídelníček. Těšíme se, co nám zítřek přinese.

Fotky zde:

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Martina Dostalová | Počet přečtení: 953x