ZDRAVÍME VÁS DO ÉTERU

22. dubna 2014

Stal se každodenní součástí našeho života. Přináší nám informace z našeho okolí a přesto, že není vidět, mohou jej někteří vnímat již osm desetiletí. Co je to? Nad tímto dotazem se měli zamyslet žáci naší školy. Ano, jedná se o jedno z mocných médií – rozhlas. Odpovědi dětí byly rozmanité, ale nakonec jsme se nejen dopátrali té správné, ale do samotné budovy Českého rozhlasu v Ostravě na Šmeralově ulici jsme se také 16. dubna 2014 vypravili. Nahlédli jsme do studia s druhou nejlepší akustikou v republice, kde se natáčí nejen hudba, ale i mluvené slovo, seznámili se s různými pracovními pozicemi a chodem newsroomu a v závěru exkurze se dostali až k samotnému živému vysílání. Ve studiu nám moderátorka Yvetta Dadamová ukázala vše v reálu. Znějící hudba se mísila s právě probíhajícím programem, zprávami i vstupy rozhlasových posluchačů. Vzhledem k tomu, že žáci se nejen ptali na to, co je zajímalo, ale zároveň odpovídali na dotazy našeho průvodce, odcházeli bohatší nejen o zážitky, ale odnášeli si i nejrůznější upomínkové předměty.

Fotky zde.
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Iveta Novotná | Počet přečtení: 1180x