VÝLET EKOTÝMU

3. června 2016

Protože je téměř u konce další školní rok, přichází čas hodnotit, co se nám letos podařilo. Ekotým má za sebou pořádný kus práce. Po ní by měla následovat zasloužená odměna, a proto jsme podnikli výlet do Štramberku. Jak se ukázalo, už cesta vlakem byla pro některé děti zážitkem. Naše první kroky v samotném městečku vedly do místní základní školy. Paní ředitelka nás velice mile uvítala a pohostila známou pochoutkou – vyhlášenýma Štramberskýma ušima. Obdivu hodna byla nejen vkusně vyzdobená historická budova, kterou nás provedl místní Ekotým v čele s koordinátorkou EVVO, paní Jitkou Jalůvkovou, ale i nádherné výhledy z oken do okolí. Žáci si vyměnili zkušenosti načerpané v průběhu realizace programu Ekoškola, do něhož jsou obě školy zapojeny, a poté jsme vyrazili poznávat okolní krásy. Prošli jsme jeskyni Šipku, vystoupali na Trúbu, stihli prozkoumat malebné náměstí i Muzeum Zdeňka Buriana. Botanická zahrada v bývalém lomu byla poslední zastávkou celé exkurze. Návrat z krajiny bohaté na přírodní i kulturně historické památky zpět domů provázela sice značná únava, ale zároveň také spokojenost z hezky prožitého dne.

Fotky zde:

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iveta Novotná | Počet přečtení: 1801x