Vídeň 2014

16. ledna 2015

V závěru kalendářního roku – 17. prosince 2014 – uskutečnila naše škola opět výjezd žáků 6. -9. ročníků do vánoční Vídně. Někteří jeli poprvé, jiní viděli vánoční Vídeň v předchozím roce a chtěli znovu vnímat vánoční atmosféru ve městě, které znají z hodin dějepisu jako hlavní město habsburské monarchie.
Prošli jsme Ringstrasse, obdivovali jsme vídeňskou Státní operu, impozantní budovu parlamentu, ve které byla vyhlášena po pádu monarchie Republik Österreich, zavítali jsme do Hofburgu – majestátního sídla habsburských panovníků. Kolem Vídeňského městského divadla jsme přešli k Nové radnici a tam už na nás čekaly vánoční trhy s tradičními výrobky a dobrotami.
Po návštěvě trhu s nádherně ozdobenými stromy v přilehlém parku, jsme opustili centrum města a zavítali jsme na západní okraj Vídně do Schönbrunnu – letního sídla Habsburků. Velkolepému parku dominuje 100 m dlouhý a 19 m vysoký Gloriet, neoklasicistní kolonádová stavba s vyhlídkovou terasou. Času sice moc nezbývalo, přesto někteří odolali lákadlům nabídky vánočního trhu u zámku a raději vyběhli ke zmíněnému Glorietu, aby mohli obdivovat krásně osvětlený zámek a v dálce vánočně zářící Vídeň.
Již dva roky po sobě jsme do Vídně zavítali a znovu žáci vyslovili přání, že by se tam rádi v příštím roce vrátili.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Bernátková Eva | Počet přečtení: 963x