Veselé zoubky- preventivní program

19. března 2014

Prevence je důležitá. Právě v dětském věku se utvářejí návyky správné péče
o chrup. Dm preventivní program „Veselé zoubky“ je zaměřen na děti 1. tříd základních škol. Jak jeho název napovídá, jeho tématem je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu.
Ve dnech 13.3. – 17.3. 2014 byl v prvních třídách na naší škole uskutečněn dvouhodinový projekt Veselé zoubky. Jeho cílem je vzdělat děti a vést je ke správnému nácviku péče o chrup.
Děti nejdříve zhlédli krátké představení Hurvínka s názvem „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, kde se dozvěděli, jak často se chodí k zubaři, jakou technikou si mají čistit zuby, kdy měnit kartáček apod. Všechny získané informace si ověřovali během programu na interaktivní tabuli. Zde luštili křížovky, popisovali zuby, odpovídali na různé otázky. Na závěr dostali tašku s odměnou, kde našli zubní pastu, kartáček, přesýpací hodiny a žvýkačky. Zubní kartáček využili k nácviku správného čištění zubů. Akce byla zdařilá a děti odcházely nadšené.

Fotky zde.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Martina Demeterová | Počet přečtení: 898x