Vánoční turnaj základních škol v basketbalu o pohár místostarosty V

21. prosince 2017

Předvánoční čas trávili žáci základních škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz sportováním. ZŠ Gen. Píky zorganizovala vánoční turnaj pod záštitou pana místostarosty Macháčka. Žáci 4. – 5. ročníku bojovali v tělocvičně základní školy Gen. Píky. Kromě domácího týmu se účastnila také Matiční a Nádražní. Na klucích bylo vidět nadšení a zápal pro basketbal. Bylo krásné sledovat, s jakým nasazením bojovali o celkové prvenství. Každá škola odehrála se svým soupeřem dvě utkání, která se započítávala do celkového hodnocení. Z turnaje tří škol vyšla vítězně základní škola Matiční, na druhém místě skončila Nádražní a na třetím pořádající Gen. Píky. Kromě pohárů, medailí dostali žáci i drobné občerstvení.
Kategorie 6. – 9. ročník odehrála svůj turnaj ve sportovní hale TJ Ostrava na ulici Varenská. Celkem se turnaje zúčastnili 6 škol: Gen. Píky, Nádražní, Matiční, Ostrčilova, Zelená a Gajdošova. Školy byly rozděleny do 2 skupin, ze kterých vyšli soupeři pro boje o konečné umístění. V utkání o 5. místo zvítězila ZŠ Nádražní, která porazila Gajdošovu. Na 3. místě skončila ZŠ Matiční, která porazila Ostrčilovu 20:12. Vítězem Vánočního turnaje se stala ZŠ Generála Píky, když ve finále porazila ZŠ Zelenou 32:10. Kromě medailí a drobných cen byli vyhlašováni také nejlepší hráči jednotlivých družstev. Za ZŠ Zelená byl oceněn Jakub Havelka, u Generála Píky to byl Jan Konarský.
Nejlepším střelcem turnaje se stal Adam Štiak ze ZŠ Generála Píky.
Do turnaje byli zapojeni také diváci, většinou žáci jednotlivých škol. Vždy mezi jednotlivými utkáními byla vyhlašována divácká soutěž ve střelbě na koš. Nejen hráči, ale i diváci si mohli vysoutěžit něco zajímavého.
Stejně jako hráči v mladší kategorii, si i starší kluci odnesli kromě pohárů a medailí i drobné dárky a organizátoři na ně nezapomněli ani s občerstvením.
Závěrečné ceremoniálu se účastnil pan místostarosta Vít Macháček, pod jeho záštitou se turnaj uskutečnil.