Učitelé se vzdělávají

5. listopadu 2010

Další vzdělávání pedagogických pracovníků – seminář
Typologie MBTI a její využití ve škole

V průběhu září a října se učitelé naší školy zúčastnili semináře, který byl zaměřen na typologii osobnosti. Lektorky Miková Šárka, Mgr. a Jiřina Stang, Mgr. studovaly tuto problematiku na prestižní americké univerzitě.
Seminář byl určen učitelům, kteří se snaží porozumět sobě samým, svým kolegům i svým žákům z hlediska vrozených dispozic, které výrazně ovlivňují jejich chování, komunikaci a způsoby učení.
Účastníci semináře porozuměli tomu, jaké osobnostní dispozice ovlivňují prožívání a chování lidí a jak tyto informace využít ke zkvalitnění vztahů s ostatními a k zefektivnění jejich práce – tj.při spolupráci učitelů v pedagogickém sboru, při komunikaci s žáky, při volbě výukových metod a strategií. Účastníci se naučili rozpoznávat, které předpoklady žáků jednotlivých typů jsou výhodou či nevýhodou při osvojování vědomostí, a jaké metody a činnosti jsou pro ně nejvýhodnější.
Seminář hodnotíme jako velmi přínosný a zajímavý. Účastníci semináře si obohatili své znalosti z oblasti psychologie a pedagogiky, které úspěšně využívají při svém každodenním působení na žáky.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Eva Bernátková | Počet přečtení: 1294x