Tematický výjezd

26. března 2015

Naše škola v tomto školním roce pokračuje v projektu NatTech, v jehož rámci by se naši žáci měli více seznámit s technickými obory, lépe jim porozumět a věnovat se jim i v dalším studiu na střední škole. Díky spolupráci se SPŠ Kratochvílova se od pondělí 16. 3. do čtvrtka 19. 3. mohlo dvacet žáků 9. ročníků zúčastnit exkurze, v jejímž průběhu se seznámili s několika výrobními závody a muzei.
V pondělí bylo naší první zastávkou Vysoké Mýto a IVECO, v němž jsme si prohlédli různé části výroby autobusů a pokračovali do Jablonce nad Nisou, kde jsme se ubytovali. Úterý bylo velmi náročným dnem, dopoledne jsme strávili ve Škodě Mladá Boleslav. Její muzeum bylo velmi zajímavé, okouzlily nás moderní, ale i velmi staré vozy. Dozvěděli jsme se i o počátcích firmy. Po prohlídce muzea následovala návštěva provozu, v níž jsme navštívili dvě výrobní linky a mohli pozorovat i dokončení výroby Škody Octavia. Velkou novinkou pro nás byl i fakt, že výroba jednoho vozu trvá pouhých 24 hodin. Velmi zajímavá je i možnost studovat na SOU, po jehož absolvování mají všichni studenti zaručené zaměstnání v závodě a velmi pěkné finanční ohodnocení a benefity.
V odpoledních hodinách jsme se mohli vyřádit v světě vědy a techniky iQLANDIA. Kromě úžasného planetária, v němž jsme shlédli 3D film o Charlesu Darwinovi a jeho teorii o prírodním výběru, jsme zažili skvělou show s mnoha chemickými a fyzikálními pokusy a navštívili jsme mnoho velmi zajímavých expozic.
Středa byla ve znamení stěhování. Po návštěvě jablonecké firmy ABB, která se zabývá výrobou elektroinstalačního materiálu zejména pro domácnosti, jsme se přesunuli Do Prahy na letiště Václava Havla. Tady jsme si během dvou hodin prohlédli přistávací dráhy, sledovali jsme vzlet i přistání letadel, jejich parkování, nakládání zavazedel nebo tankování paliva. Prohlédli jsme si i stanici hasičů a jejich vybavení. Po ubytování a obědě jsme se prošli po Praze, porozhlédli se po Pražském hradě, Karlově mostě i Staré Město pražské.
Posledním bodem naší exkurze byla návštěva Národního technického muzea v Praze a mnoho expozic, které jsou věnované např. hutnictví, tiskařství, času, dopravě, ale i technice v domácnosti. V té mnozí z nás našli výrobky, které si pamatují z domácností babiček nebo dokonce prababiček.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Jana Sládečková | Počet přečtení: 2083x