Svět techniky 5. B

16. února 2019

Ve středu 30.1.2019 navštívila třída 5.B Svět techniky s programem Robot Ozobot.
Program Robot ozobot přiblížil dětem základy vizuálního programování, pomohl jim pochopit principy fungování barvocitlivých senzorů, seznámil je s možnostmi rozhodování a volbou chování robota. Žáci hravou formou získali znalosti k vytvoření funkčního programu pro sledování trasy a uvědomili si reálné využití tohoto typu robota.
Všichni jsme si hračku hned oblíbili a výborně se bavili při programování malého Robota/viz. foto/.
Po ukončení akce jsme ještě navštívili prostory výstavy, kde jsme si mohli vyzkoušet, jak se žije handicapovaným lidem. Žáci si vyzkoušeli jízdu na invalidním vozíčku po nerovném terénu, brailovo písmo, temnou komnatu, kde se pohybovali v naprosté tmě jako slepci, zahráli si košíkovou na vozíčku, hmatem poznávali jednotlivé geometrické tvary a poskládali z nich obrazec.
Všichni zjistili, že život s handicapem není vůbec snadný . Praktická zkouška změnila i jejich pohled na tyto handicapované osoby/viz.foto/.
Velmi se opět těšíme na další akci, kterou budeme moci ve Světě techniky navštívit.
Mgr. Dana Ganišinová

Svět techniky 5. B - fotogalerie