Slavnostní otevření multimediální jazykové učebny

1. září 2009

1. září 2009 bylo pro naši školu významné hned z několika důvodů. Začal nový školní rok, přivítali jsme prvňáčky a v neposlední řadě jsme slavnostně otevřeli naši zcela novou Multimediální jazykovou učebnu, která by měla sloužit k výuce cizích jazyků. Symbolicky přestřihl pásku Ing. Miroslav Svozil- starosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz spolu s ředitelem naší školy Mgr. Janem Veselým. mezi dalšími hosty byli Tomáš Kuřec- místostarosta a Mgr. Věra Kuchařová z odboru školství.

Učebna je rozdělena do dvou částí. V první je umístěna digitální jazyková laboratoř, interaktivní tabule, bílá tabule na horizontálním posuvu, vizualizér, datový projektor a videokonferenční jednotka. Druhá část je vybavena kobercem, nízkými lavičkami, nástěnnými magnetickými tabulemi a různými metodickými pomůckami pro výuku jazyků.
Vybudováním digitální jazykové laboratoře chceme směřovat ke zvýšení efektivity výuky. Učebna umožní žákům rozvíjet všechny čtyři základní dovednosti – čtení, psaní, poslech a především komunikaci. Studenti budou mít možnost mluvit několikanásobně více než při běžných hodinách bez laboratoře. Učitelům umožní jazyková laboratoř diferenciaci výuky, zadávání rozdílně náročných úkolů a materiálů podle individuálních potřeb žáků s okamžitou možností kontroly a zpětné vazby. Systém pomůže řešit jak zapojení žáků se specifickými poruchami učení, tak zaměstnání žáků nadaných, kteří vyžadují náročnější úkoly.
No a jak to všechno probíhalo můžete vidět ve fotogalerii.

Přehled starších článků | Autor: Ing. Jarmila Mertová | Počet přečtení: 2127x