Školská futsalová liga 2017

27. ledna 2017

Školská futsalová liga pokračovala lednovými koly a naše škola měla hned dvojí zastoupení. První se představily holky, které měly odehrát čtyři zápasy ve SH VŠB v Ostravě. Dvě družstva se nakonec odhlásily a nás tedy čekaly pouze dva zápasy. Proč pouze dva? Hráček, které by si zasloužily hrát za celoroční práci, bylo hodně, ale v základu mohlo hrát pouze pět. Nakonec si zahrály všechny. První zápas začal trochu chaoticky a než se nám holky rozkoukaly, tak jsme prohrávali. Soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil velkým rozdílem. Druhý zápas začal o mnoho lépe a hra dostávala smysl a rytmus. Bohužel jsme nedokázali střelit branku, a když už se ani soupeři nedařilo, tak jsme mu pomohli a dali si gól sami, ne jeden, ale rovnou tři. Byly to góly vyplývající z bojovnosti a snahy hrát, takže to člověk nemůže holkám vyčítat. Naopak holky chválím za přístup, snahu a touhu hrát a nevzdávat to.

Kluky čekalo divizní finále opět ve sportovní hale VŠB v Ostravě a opět s menší změnou. Místo tří zápasu pouze dva. Odjeli jsme s oslabenou sestavou, ale s jedním speciálním hráčem „hokejkou“, který byl nakonec velkou posilou a ve druhém zápase dal důležitý gól. Proti prvnímu soupeři jsme mnoho šancí neměli. „Baníkovci“ si s námi trochu pohráli a brzy vedli o dva góly. Pak jsme se vzpamatovali a hra se vyrovnala. Měli jsme i dost gólových šancí, ale do soupeřovy brány padl pouze jeden. Konečná prohra 1:5. Na druhý zápas jsme se připravili a toužili po vítězství, ale dvacátá vteřina nás zmrazila a prohrávali jsme 0:1. Kluci začali hrát a srovnali. Potom přišly naše nešťastné chvíle. Nejprve vlastní gól na 1:2, a pak jsme soupeři připravili gól na 1:3, když jsme sami před tím nedali jistou branku. Druhý poločas byl velmi bojovný a začaly rozhodovat individuální dovednosti hráčů. Začaly se hromadit chyby a fauly na obou stranách. Po jednom z faulů jsme kopali penaltu, ale nedali. Boj pokračoval a kluci začali mít mírnou převahu. Pak z naší strany přišla jedna střela a jeden samostatný únik „hokejky“ a bylo srovnáno. Tlak z naší strany se zvyšoval a šlo vidět, že naši hráči vycítili šanci a začali ještě více toužit po vítězství. Poslední dvě minuty. Únik, klička, faul a penalta. Co teď? Gólman proti gólmanovi a náš vítězí. Vedeme 4:3. Poslední vteřiny a náš faul před brankovým územím. Poslední přímý kop. Soupeř nedal a my jsme vyhráli. Zasloužená radost. Gratuluji k vítězství a předvedené hře. Postup z toho není, ale do budoucna se rýsuje dobrý kvalitní tým.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Kamil Tabášek | Počet přečtení: 1358x