Školní výlety

27. června 2009

Většina tříd se svými třídními učiteli se jako každoročně vydala na školní výlety. Mezi nejatraktivnější určitě patřily výlet na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně a výlet do Prahy. Pojďtete si přečíst co napsali žáci a nakouknout do fotogalerie školního výletu 7.B a 8.B.

Náš výlet na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně- 7.B

Dne 9.6.2009 se naše třída 7.B ,společně s třídou 7.A, vypravila jako každoročně na celodenní výlet. Tentokrát jsme se rozhodli pro výlet na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Po celou cestu jsme měli možnost sledovat krajinu a krásy přírody severní Moravy. Dříve, než jsme dojeli k cíli zastavili jsme se v malé vesnici Velké Losiny. Jezdil tam vláček, který projížděl celou vesnicí a umožňoval tím zažít neobvyklé zážitky. Po návštěvě Velkých Losin následovala již kratší cesta na očekávanou elektrárnu Dlouhé Stráně.
Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně se nachází na říčce Divoká Desná v pohoří Jeseníky, u obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk. V době přebytku el. energie v rozvodné  síti, přečerpává vodu z dolní nádrže do horní. Následně, když potřebuje el.síť výpomoc v čase špičky, vyrábí el. energii a dodává ji do sítě. Horní nádrž je od spodní nádrže umístěná 1 350 m výše. Vlastní elektrárna je v podzemí( uvnitř hory) a je spojena s dolní nádrží dvěma odpadními tunely o vnitřním průměru 5,2 m ( trochu technických informací).
Jakmile jsme dorazili na místo, ujal se nás průvodce a zavedl nás do informačního centra, kde jsme shlédli naučný film o výstavbě a provozu elektrárny. Zavedl nás do podzemí, kde se nachází vlastní elektrárna. Byly tam dvě turbíny, z nichž u jedné byla prováděna kontrola stavu. Poté následovala cesta( BOHUŽEL, Z DŮVODU ČASU, AUTOBUSEM) k horní nádrži, kde byl překrásný výhled na hory a širokou krajinu všude kolem nás. Chladný a silně foukající vítr, nám plány nepřekazil. Viděli jsme horní nádrž, která byla dlouhá a široká tak, že ji většina z nás nedokázala celou obejít. Při pohledu jsme měli stejné pocity jako když stojíme na břehu moře nebo velkého jezera.
Na památku jsme udělali několik fotek a spěchali zpátky. Vítr nás doslova bičoval a my jsme si uvědomili moc a sílu hor. Autobus na nás již čekal, a proto jsme nastoupili a vyjeli k našim domovům. Abychom tento zážitek přiblížili všem, kteří neměli možnost dosud tato místa navštívit, podívejte se na několik našich fotek.

Zapsala a fotky nafotila Peterková Romana, 7.B

Praha- 8.B

V sobotu 13.6. jsme byly s pí. uč. Bíbrovou a se spolužáky naší třídy, v rámci završení práce našeho turistického kroužku uskutečnili výlet do Prahy. Vlakem jsme vyjížděli po čtvrté ranní, do Prahy jsme dojeli po půl osmé.
Naší první zastávkou bylo Václavské náměstí, kde bylo zcela liduprázdno, a tak jsme se vyfotili u sochy sv. Václava. Poté jsme jeli metrem na Vyšehrad, kde jsme strávili krásně slunečné dopoledne. Prohlédli jsme si rotundu sv. Martina, basiliku sv. Petra a Pavla, a poté jsme zavítali na Vyšehradský hřbitov. Prohlédly jsme si hroby mnoha slavných osobností.Prošli jsme se nejdražší Pražškou ulicí. Dech nám vyrazili zdejší ceny. Na vlastní oči jsme spatřili hodinky a prsten v ceně 495 000 Kč. V pravé poledne jsme nechyběli u pražského Orloje. Pak jsme se prošli po nově zrekonstruovaném Karlově mostě a podívali se do místa, kam sahala voda v době povodní 14.8.2007. Naše další kroky směřovaly do nádherné Valdštejnské zahrady, kde jsme si chvíli odpočinuli.Po výborném obědě jsme zamířily lanovkou na Petřín.Když jsme dotazili na nádraží, měli jsme chvíli čas, a tak jsme si asi na půl hodiny dali rozchod po obchodním domě Palladium.
Unaveni , ale spokojeni jsme se vrátili do Ostravy po 22 hodině. N
akoukněte do fotogalerie.

Přehled starších článků | Autor: Ing. Glozneková, p. uč. Bíbrová | Počet přečtení: 1692x