Školní arboretum

26. června 2014

Poslední odměňování při budování „Malého školního arboreta“.

Pomalu se blíží konec školního roku, a proto musíme veřejně ocenit žáky, kteří byli nejúspěšnější v posledních kategoriích soutěží při budování školního arboreta.
Rostliny potřebují péči a my lidé informace. A za návrhy nejlepších informačních popisek jsou oceněni tito žáci:
Matěj Debrecenyi z 8.A, Valérie Tchýrová z 9.A, Aneta Šindlerová z 8.B a další tři chlapci z 8.A – Petr Blažíček, Jakub Litvík a David Vala.
A ještě poslední ocenění. Žáci 5.tříd se zúčastnili soutěže, měli poznat co nejvíce rostlin na naší zahradě. A kdo byl nejúspěšnější ?
Jedná se o žáky z 5.B - Viktorii Tučkovou, Petra Kašinga , Nikolu Mrkvicovou a Daniela Hornáčka z 5.A.
A v příštím školním roce se snad na naší školní zahradě opět sejdeme.

Poděkování:

Na závěr celého školního roku bychom chtěly poděkovat všem, kteří jakoukoliv formou pomohli a přispěli k vybudování „Malého školního arboreta“.
Ať už se jednalo o žáky, kteří tvořili různé návrhy např. návrhy loga, popisek k rostlinám, vyráběli ptačí budky, přinášeli rostliny, tvořili informační cedulky k rostlinám, nebo o žáky, kteří pomáhali manuálně. A nebyla to lehká práce. Vzpomeňme na odstranění původních keřů, přípravu nových záhonů, sázení rostlin nebo pokládání dlažby .
Velký dík patří také všem našim kolegům. Díky své aprobaci mohli být někteří nápomocni jen např. radou či podporou, ale i za to děkujeme.
Určitě by se nám zahrada špatně budovala, nemít k dispozici vždy vstřícné lázeňské – Dášu Petrovou a Ivu Knapovou, kterým sekundoval pan Pavel Raška.
Zvláštní poděkování však patří paní učitelce Duží, která v hodinách informatiky zpracovávala návrhy informačních popisek rostlin, panu zástupci ředitele Smažákovi, který pro tyto popisky vyráběl dřevěné stojánky. Pan učitel Lapčík velmi pomohl při mýcení původních keřů a pan učitel Hlaváč kromě mnoha činností na zahradě (některých velmi náročných, jako například dláždění plochy pod venkovní nábytek) vyrobil obrovského kovového maskota – lumka Ferdu. Pan Tomáš Petr se průběžně podílel také na všech činnostech (včetně oplocení zahrady) a zajišťoval veškerý servis. Pan ředitel Veselý se staral jak po stránce organizační, tak byl nápomocen také při vlastní realizaci.
Samozřejmě děkujeme celému vedení školy za veškerou podporu, pomoc a pochopení.

Fotky zde.
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Ivana Jurenková | Počet přečtení: 1322x