Rallye Moravia 2009

15. září 2009

V pondělí 7. 9. 2009 se naši žáci 8. a 9. tříd zúčastnili zahájení 2. etapy mezinárodní soutěže historických automobilů Rallye Moravia 2009 na Prokešově nám. v Ostravě. Nešli však jen obhlédnout nádherné veterány, ale také udělat rozhovor s majiteli těchto krásných aut. Předem dostali vypracované otázky, které si museli přeložit do angličtiny. Po příchodu na místo se rozdělili do trojic a každé skupince bylo přiděleno auto, jehož majitel pochází z některé z 8 zemí Evropy. O vozech museli zjistit např. rok výroby, kdo je renovoval, jakou nejvyšší rychlostí jedou, kolikátí jsou v pořadí jejich majitelé, kde byli se svým „miláčkem“ nejdál, kterých mezinárodních soutěží se v minulosti již zúčastnili apod. Zároveň se ptali majitelů i na to, jaké české jídlo jim chutná a jací jsou podle nich lidé v naší republice. Vzápětí po skončení jednotlivých rozhovorů odstartoval slavnostně primátor města Ostravy pan Petr Kajnar druhou etapu závodu a proběhlo vyhodnocení soutěže o nejlépe zodpovězené otázky. Poté, co všechna auta vyrazila na trať, předal pan primátor ceny našim žákům, které věnovala firma Dalkia. Na prvním místě se umístila skupinka ve složení Nikol Žůrková, Dominika Bořucká, Veronika Mecnerová, druhé místo obsadily skupinky se stejným počtem bodů ve složení David Bezděk, Dan Vala, Karla Stoainová + Roland Chlubna, Radek Vítek, Lukáš Tydlačka. Na vítěze čekaly mimo jiné i flashdisky, kšiltovky a trička. Na závěr je nutné podotknout, že si všichni žáci vedli skvěle a v praxi si vyzkoušeli, že cizí jazyk není jen o "drcení" slovíček a nezáživné gramatiky.
Jak to všechno probíhalo můžete vidět na fotografiích.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Kolářová, Mgr. Vykoukalová | Počet přečtení: 1579x