Projekt Technika v estetickém prostředí

13. května 2010

Cílem našeho projektu byla estetizace prostředí naší školy. Chtěly jsme tímto oživit vstupní prostory školy, strohé chodby a zapojit žáky do zvelebování společných prostor. Přesvědčily jsme se o tom, že právě jim není lhostejné prostředí, ve kterém tráví většinu pracovního týdne. A to je další forma působení na mladého člověka, který se naučí vážit si hodnot kolem sebe, když k nim přispěl svou vlastní prací.
Realizační tým byl složen z učitelů pracovních činností, přírodopisu i dalších pedagogů. Do realizace se také ochotně zapojili žáci a členové ekologického kroužku. Ochotně přesazovali a upravovali zeleň a květinovou výzdobu. Žáci ekologického kroužku nám také přislíbili, že si vezmou patronát nad jednotlivými skupinami květin a budou se o květiny starat.

Díky prostředkům, které jsme získali se nám skutečně podařilo zkulturnit školní prostředí. Nyní nabízíme dětem nejen výuku prostřednictvím nejmodernějích metod a techniky, ale rovněž celou řadu mimovýukových aktivit. Kultura prostředí přispěje nejen k tomu, aby se žáci cítili ve své škole dobře, ale sehraje i svou roli ve výchově a přispěje ke kulturnímu vývoji našich žáků. Navíc naši přírodovědci získali nový studijní materiál pro oživení svých hodin. Také chceme celoročně zapojit žáky s různými formami poruch učení s vyšším počtem hodin pracovních činností. Tato práce jim později pomůže lépe se zapojit do praxe.

Květinová výzdoba chodeb a výukových místností nepochybně mnohonásobně pozvedla celkový dojem školy. Na webových stránkách školy jsme informovali širokou veřejnost o tom, jak tento projekt probíhal. Ve fotogalerii se rodiče a přátele školy mohli přesvědčit o tom, že naše snaha nebyla zbytečná a že prostředky získané ze Statutárního města Ostravy (SMO) a Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz (MOaP) byly účelně vynaloženy. Dík patří tedy především Vám, za štědrou dotaci, ale také všem, kteří se na realizaci tohoto projektu podíleli.
Nakouknětw do fotogalerie.

Přehled starších článků | Autor: Ing. Mertová, Mgr. Bernátková, Mgr. Slováková | Počet přečtení: 1209x