Projekt Řemeslo má zlaté dno

16. února 2012

Projekt Řemeslo má zlaté dno byl realizován koncem ledna 2012 v Kulturním domě K-TRIO ve spolupráci s odbornými učilišti a středními odbornými školami pod záštitou starosty Městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Karla Sibinského, Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje a Sdružení podnikatelů.

Projektu Řemeslo má zlaté dno, jehož hlavním cílem bylo zapojení žáků devátých tříd základních škol do interaktivní soutěže zaměřené na řemeslné a odborné činnosti, se zúčastnilo víc než čtyři stovky žáků. Naši školu reprezentovala dvě smíšená družstva žáků 9. tříd.
Žáci formou soutěže získají lepší přehled a konkrétněji poznají zaměření učebních oborů a odborných středních škol v ostravském regionu.
Řemeslo má zlaté dno je soutěž šestičlenných družstev, žáci plní jednotlivé soutěžní úkoly v praktických, odborných i vědomostních programech zaměřených na řemeslné a odborné činnosti. Pro soutěžící družstva jsou připravena interaktivní stanoviště, na kterých se prezentuje konkrétní řemeslo či obor praktickým úkolem. Pod odborným vedením si žáci vyzkoušeli vlastní předpoklady pro různorodé činnosti související s daným oborem. Každé stanoviště mělo vymezený časový limit. Celkem mohli žáci na stanovištích nasbírat 270 bodů. Úkol plnil zvolený člen družstva za aktivní podpory spolužáků. Podmínkou bylo vystřídání všech členů družstva na připravených interaktivních stanovištích během soutěže. Samotná soutěž trvala asi 3 hodiny. Po ukončení soutěže proběhlo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějšího družstva. Družstvo naší školy skončilo s 253 body, zaostalo za vítězem soutěže pouze o 6 bodů. Prokázali jsme nejen výborné vědomosti a znalosti, ale také jsme předvedli velmi dobrou manuelní zručnost.
Po celou dobu jsme mohli sledovat i doprovodný program - módní přehlídku, prezentace škol a učilišť s praktickými ukázkami činností, barmanskou show, trendové ukázky líčení a účesů, odborné poradenství Úřadu práce v Ostravě.
Dole na stránce si můžete stáhnout prezentaci z akce.

Soubor ve formátu video/wmv

Řemeslo má zlaté dno