Projekt- Božena Němcová

30. října 2009

O Boženě Němcové jsme se poprvé dozvěděli při čtení pohádkových knížek. Paní učitelka Mgr. Jitka Magincová přišla s nápadem zpracovat projekt o Boženě Němcové, a tak jsme se touto problematikou zabývali v předmětu Cvičení z českého jazyka.
        Na začátku jsme měli udělat prezentace, abychom se seznámili s osobou Boženy Němcové, životem a dílem. Vzhledem k tomu, že na Slezskoostravské radnici se konala tou dobou výstava o Boženě Němcové, v rámci odpolední výuky jsme podnikli návštěvu této výstavy. Bylo tam pro nás mnoho a ještě více vyčerpávajících informací. Nejzajímavější bylo zhlédnutí dokumentu o jejím životě. Nejoriginálnější zase byly panely připevněné na stěnách, které obsahovaly texty, fotografie, reálie...
          Další týden jsme si naše poznatky shrnuli a dokončili prezentace. V závěrečné hodině jsme vytvářeli křížovky, osmisměrky a kaligramy, na téma (zase a opět) Božena Němcová...
           Tyto výstupy z celého projektu jsme prezentovali ve své třídě, dále mohou posloužit mladším spolužákům při výuce a také jako příspěvky do školního časopisu Poškoláček. Na závěr jsme vypracovali zprávu o průběhu celého projektu – a tu teď právě čtete ! Také jsme postupně pořídili řadu fotografií, abychom celý projekt zdokumentovali a vytvořili jsme film, na který se můžete podívat. Stáhněte si ho dole na stránce a buďte trpěliví, chvilku to potrvá.

Soubor ve formátu video/wmv

Božena Němcová

Typ souboru: *.wmv | Velikost souboru: 9.604KB | Počet stažení: 865x

Přehled starších článků | Autor: Daniel Vala a Daniel Kolář | Počet přečtení: 2675x