Příroda a odpady

28. února 2011

V těchto dnech vybraní žáci devátých ročníků ve spolupráci s EKO – kroužkem připravili pro nejmenší na naší škole zábavné hodiny o odpadech. Učili se rozpoznávat, kam určité druhy odpadů patří, do kterých barevných popelnic patří, co se s takto roztříděným odpadem děje a proč nesmíme odpad vyhazovat volně do přírody, jak nás napadne. Viděli nejen tři krátká videa, ale vyzkoušeli si i práci na interaktivní tabuli a nakonec soutěžili ve skupinkách pod odborným dohledem svých nejstarších spolužáků. Vyzkoušeli si rozpoznat druhy odpadu a jejich zařazení do příslušného kontejneru. Dověděli se také kam s odpadem, který je velmi nebezpečný nebo se do popelnice nevejde.
Celou prezentaci včetně videí a soutěží připravili pro prvňáky nejstarší spolužáci. Věříme, že se dětem akce líbila a jejich společným úkolem pro blížící se Den Země je, vytvořit vesnici nebo město z obalových materiálů a PET víček. Uvidíme, kdo bude konečný vítěz!
Nakoukněte na fotografie.

Přehled starších článků | Autor: Ing. Eva Glozneková | Počet přečtení: 1549x