Výpis všech článků

Vaření 7. A

Třída 7.A se dne 12.10.2021 v hodině PČ vrhla do vaření.
Skupiny žáků připravovaly ovocné a zeleninové saláty nebo i špízy.
Posuďte, jak se jim to podařilo.

Český den proti rakovině

Od 29. 9. 2021 do pátku 1. října probíhala na naší škole sbírka Český den proti rakovině. Letos se konal jubilejní 25. ročník této sbírky.

Vaření 7. C

Třída 7.C se dne 6.10.2021 v hodině PČ vrhla do vaření.
Skupiny žáků připravovaly ovocné a zeleninové saláty nebo i špízy.
Posuďte, jak se jim to podařilo.

1.A poprvé v knihovně

Za první měsíc ve škole jsme se už něco málo naučili, dokonce už umíme i čtyři písmenka. A zanedlouho už z dětí  budou určitě velcí čtenáři.  I proto jsme se vydali do městské knihovny, podívat se, co nás tam vlastně čeká.

Seznámení s Ajaxem

​V pondělí se druháci seznámili s pejskem Ajaxem. Tentokrát byl jen plyšový, a tak se s ním všichni rádi
pomazlili a pozorně poslouchali vyprávění, jaké úkoly plní živý policejní pes.

Adaptační kurz pro žáky 6. a 7. ročníků

Žáci 6. a 7. ročníků strávili tři dny plné her, sportu a pěší turistiky v rámci adaptačníko kurzu v Beskydech.

Badatelský den

Dne 22.9. se žáci 7. ročníků zúčastnili ,,Badatelského dne“ organizovaného Střediskem volného času Korunka v Ostravě - Porubě.
Cílem tohoto dne bylo získat informace a vědomosti v oblasti hydrobiologie, meteorologie, pedologie, biometrie a hydrologie.

ilustrace

Zapomenuté věci

Věci, které žáci zapomněli ve škole, si mohou vyzvednout do 5.10.2021. Potom budou zbývající věci vyhozeny.

ilustrace

Informace o cvičném poplachu

​Dle informací odboru vnitřních věcí našeho úřadu je složkami IZS připravován cvičný poplach v areálu BorsodChem MCHZ s.r.o., který bude zahrnovat celé území vnějšího havarijního plánu, tzn. i oblast Moravské Ostravy a Přívoz. Cvičného poplachu se budou účastnit všechny složky IZS (hasiči, policie, zdravotníci) a hasičská jednotka společnosti.

Soutěž žáků 5. tříd v ZOO Ostrava

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 jsme se zúčastnili soutěže na téma Motýli.
Soutěžili jsme ve dvou družstvech po 5 žácích. Formou orientačního běhu jsme běželi po trase areálu ZOO, plnili kvízové otázky, poznávali motýly i rostliny.

Celkový počet článků: 844