Magazín ZŠ Generála Píky

Sbírka pro pejsky a kočičky

Žákovský parlament vyhlašuje sbírku pro opuštěné psy a kočky v ÚTULKU V OSTRAVĚ TŘEBOVICÍCH.
Přátelé pejsků a kočiček, kteří chtějí přispět, mohou až do 20. listopadu přispívat.
Již nyní děkujeme za účast!

Rodilí mluvčí v naší škole

V říjnu naší školu navštívili dva zajímaví zahraniční hosté, na kterých si žáci některých 8. a 9. tříd mohli otestovat kvalitu své angličtiny. První host z Velké Británie byla maminka p.uč. Mika Caseyho.

Český den proti rakovině 2021

Přijměte prosím jménem ŽP a jménem Ligy proti rakovině Praha naše upřímné poděkování za pomoc při konání veřejné sbírky.
Vaší pomoci a spolupráce si velmi ceníme a ještě jednou Vám moc DĚKUJEME.

Turistický kroužek - 2. výšlap

V sobotu 16. 10. jsme vyrazili s turistickým kroužkem do našich krásných Beskyd pokořit další vrchol. Tentokrát jsme jeli do Kunčic pod Ondřejníkem a odtud šli pěšky k vrcholu Skalky (964m.n.m.). Počasí bylo příjemně podzimní. Ze Skalky jsme pokračovali po vrstevnici na Ondřejník (890m.n.m.).

Mezinárodní SUIT UP DEN

Žákovský parlament je již čtvrtým rokem zapojen do projektu Hrdá škola. V rámci tohoto projektu jsme dne 13. 10. 2021 vyhlásili Suit up den, kdy všichni, kdo měli zájem, přišli hezky a formálně oblečeni do školy.

​Hurá, je tady DÝŇOBRANÍ!

Milí žáci, vážení rodiče, přátelé naší školy, zveme Vás na již tradiční Dýňobraní.
V pátek 22.10. v 16 hod se sejdeme před školou. Nezapomeňte strašidelné masky, lampióny nebo nejrůznější světýlka a zúčastněte se průvodu spojeného s výstavkou dýní a malým překvapením.

Přírodovědný klokan

Dne 13. 10. 2021 proběhlo školní kolo soutěže, v němž žáci 8. a 9. ročníků zjišťovali své znalosti z oblastí matematiky, fyziky, zeměpisu, přírodopisu či chemie.

Vaření 7. A

Třída 7.A se dne 12.10.2021 v hodině PČ vrhla do vaření.
Skupiny žáků připravovaly ovocné a zeleninové saláty nebo i špízy.
Posuďte, jak se jim to podařilo.

Český den proti rakovině

Od 29. 9. 2021 do pátku 1. října probíhala na naší škole sbírka Český den proti rakovině. Letos se konal jubilejní 25. ročník této sbírky.

Vaření 7. C

Třída 7.C se dne 6.10.2021 v hodině PČ vrhla do vaření.
Skupiny žáků připravovaly ovocné a zeleninové saláty nebo i špízy.
Posuďte, jak se jim to podařilo.

Celkový počet článků: 840