Poldík Webík opět v naší škole

13. listopadu 2014

Žáci 4. ročníku absolvovali dvouhodinový preventivní program POLDÍK WEBÍK POMÁHÁ A CHRÁNÍ - projekt Preventivně informační skupiny Policie České republiky. Cílem projektu je upozornit děti na nebezpečí, která provázejí používání internetu, vysvětlit jim, že internet nenabízí pouze nepřeberné množství zábavy, užitečných informací a možností komunikace s přáteli. Úplně nejdůležitějším úkolem projektu je naučit děti bezpečnému chování při užívání sociálních sítí, aby se nestaly obětí kyberšikany a kybergroomingu. Poldík má děti varovat před šikanováním prostřednictvím internetu, mobilních telefonů a dalších informačních a komunikačních technologií. V neposlední řadě děti poučil i o autorských právech a také právních následcích jejich porušení. Děti na přednášce nejvíce ocenily příběhy z praxe, z vyšetřování případů kyberšikany a kybergroomingu.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Jitka Magincová | Počet přečtení: 934x