Poděkování Sdružení TEREZA naší škole

16. července 2012

Trochu se chceme pochlubit- dostali jsme dopis od Sdružení TEREZA:

Vážená paní ředitelko, pane řediteli,

jménem celého Sdružení TEREZA bych Vám ráda velmi poděkovala za Vaši podporu, kterou programu Ekoškola na škole poskytujete. V letošním roce jsme se na školách potkali s úžasnými Ekotýmy, viděli jsme obnovené školní zahrady, upravené vnitřní prostředí školy a učitele, kteří jsou hrdí na to, že pracují v Ekoškole.

Víme, že jste musel/a udělat mnoho věcí, aby program na škole běžel a že jste byl/a celou dobu oporou koordinátorovi programu i celému Ekotýmu. Ceníme si toho, že jste Ekoškole s námi a věříme, že viditelné změny přinášejí radost i Vám.

V letošním roce proběhlo v programu mnoho změn: vídali jste se častěji s krajským koordinátorem, mohli jste využít nabídky výukových programů a konzultací zdarma. Připravili jsme pro vás novou aplikaci na výpočet Ekostopy školy a novou webovou hru pro žáky. Pracovali jste s novými kritérii programu. Na www.ekoskola.cz můžete nyní najít příklady dobré praxe. V grantové výzvě „Zapoj se“ jsme rozdělili 100 000,- Kč školám na jejich různorodé projekty, v projektu „Když méně znamená více“ získalo 20 škol cca 8000,- Kč na realizaci opatření ke snížení množství odpadu.

V červnu jsme 27 školám pogratulovali na Právnické fakultě UK k obhájení titulu a 23 školám v Senátu k jeho získání. Celkem je tedy už 116 škol v republice pyšnících se tímto významným oceněním. Věříme, že mezi ně patříte nebo v brzké době patřit budete.

Na podzim pro Vás opět chystáme několik novinek, dostane se k vám nová příručka programu pro žáky i učitele. Vyhlásíme 2 grantové výzvy, dohromady rozdělíme až 200 000,- Kč. Chystáme také další semináře dobré praxe a také pokračování projektu „Když méně znamená více“.

Závěrem mám na Vás prosbu. V červnu probíhá v Ekoškole výzkum, jehož cílem je zlepšit fungování programu na základě informací ze škol. Prosím Vás, abyste nám s výzkumem pomohli, ať už vyplněním elektronických dotazníků nebo umožněním rozhovoru. S konkrétní prosbou jste byli osloveni e-mailem. Děkuji.

Děkujeme, že jste s námi a přejeme Vám, abyste si o prázdninách odpočinuli a nabrali síly do nového školního roku.

Petra Šimonová,
vedoucí programu Ekoškola

Přehled starších článků | Autor: Ing. Jarmila Mertová, zástupce ředitele | Počet přečtení: 1686x