Pasování prvňáčků- Mušketýři

2. září 2009

Tři mušketýři ve škole

Opět netradičně začal školní rok na základní škole Gen. Píky 13A v Ostravě.
V úterý 1. září v 8 hodin ráno přijeli do školy Tři mušketýři. Za zvuku slavnostních fanfár sestoupili po schodech do venkovní učebny, kde probíhalo slavnostní pasování nových prvňáčků . Rodiče a jejich děti s napětím čekali, co se bude dít. Vše se neslo v duchu mušketýrského“ Jeden za všechny, všichni za jednoho“. To také čekalo na malé školáky, kteří slavnostně složili slib odvahy, statečnosti, čestnosti a pravdomluvnosti, který je bude provázet celou školní docházkou.
Hned poté museli projít „ slavobránou“ dvou mušketýrů a nechat se pasovat do stavu školského. Odměnou jim byly upomínkové předměty a pamětní list, který mnohým určitě visí v jejich pokojíčku. Nadšení byli také rodiče, kteří si vše natáčeli a fotili.
Asi za hodinu bylo „ dopasováno“ a Tři mušketýři se za tónů fanfár rozloučili se všemi dětmi a jejich rodiči a odebrali se zpět do své doby. V hlavách mnohých přítomných se míhaly myšlenky kdo asi přijde přivítat nové prvňáčky v příštím školním roce? Na to si budou muset mnozí počkat, nicméně víme, co se mnohým dětem ve snu zdálo. Bylo to o Třech mušketýrech, o odvaze, statečnosti a čestnosti........
Ve fotogalerii najdete další fotografie.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jan Veselý | Počet přečtení: 1452x