Pasování prvňáčků 2010

2. září 2010

Opět netradičně začal školní rok na základní škole Gen. Píky 13A v Ostravě. Ve středu 1. září se sešli žáčci 1. tříd a jejich rodiče ve školní tělocvičně, kde proběhlo slavnostní pasování prvňáčků. Tato akce se již stala u nás tradicí a určitě přinesla dětem nezapomenutelné zážitky na první školní den. Mohli jsme přivítat v naší škole i místostarostu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz - pana Tomáše Kuřece, akce se také účastnila zástupkyně Nadačního fondu naší školy – paní Ing. Jarmila Polášová, která předala třídním učitelkám drobné dárečky pro děti.
V letošním roce za dětmi přijeli tři kamarádi, kteří pomáhali princovi vysvobodit princeznu ze zajetí černokněžníka - Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký – kamarádi byli.
Všechny nepřátele přemohli.
Bez kamarádů nejsi nic, vždyť to všichni znají.
V pohádkách a také ve škole - ti kamarádi pomáhají !!!

Aby prvňáčci mohli být pasováni do stavu školského, bylo zapotřebí splnit jednoduchý úkol. Museli si vytáhnout z klobouku lísteček, na kterém bylo napsáno znění úkolu. Všem se podařilo výborně zvládnout to, co měli udělat, a tak všichni mohli být pasováni na nové žáky naší školy. Odměnou jim byly upomínkové předměty. Na závěr akce se děvčata a chlapci vyfotografovali společně s pohádkovými bytostmi Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým. Moderátor celé akce, žák 9. roč. Lukáš Tydlačka, nakonec všem popřál, ať se jim ve škole líbí a ať všechny úkoly zdolávají tak výborně jako ten dnešní.
Další den už ve školních lavicích dětem byly předány pamětní listy i s fotografiemi.
Nakoukněte do fotogalerie jak to prvňáčci prožívali.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1386x