Ocenění žáků

22. června 2015

Rada města Ostravy u příležitosti Dne dětí ocenila žákovské osobnosti a žákovské kolektivy za vynikající výsledky v různých oborech činnosti. Mezi jednotlivci byli oceněni také žáci naší školy. Na slavnostní ocenění a předání diplomů a odměn došlo 15. června 2015 v budově Divadla loutek. Organizátor akce připravil pro účastníky na závěr překvapení, kterým bylo divadelní představení Šíleně smutná princezna.

Ocenění žákovská osobnost 1. stupně ZŠ získala Magdaléna Přenosilová, žákyně 5. B třídy. Žákyně se zapojuje do školních soutěží, má ráda básně a recitaci, proto se zúčastnila již několikrát recitačních soutěží. Své matematické nadání předvedla v letošním roce v soutěži Klokan v kategorii Klokánek pro žáky 4. a 5. tříd. Umístila se mezi nejlepšími řešiteli. Také aktivně pracuje ve školním parlamentu. Její mimoškolní aktivity jsou zaměřeny na sport, kterému věnuje veškerý volný čas. Je velmi nadanou sportovkyní v mažoretkovém sportu.

Mezi žákovskými osobnostmi 2. stupně ZŠ jsme také měli zastoupení – Danielu Jordanovou, žákyni 6. C třídy. Již pátým rokem se Daniela účastní recitačních soutěží na naší škole a pokaždé postupuje se svým přednesem do obvodního kola v dětské recitaci, kde byla vždy kladně hodnocena. Také školu reprezentovala na dalších recitačních kláních, můžeme jmenovat Spinákl nebo recitační soutěž pro mladé recitátory s názvem Rolnička.
Navíc má i matematické nadání. Řešila příklady v rámci matematických soutěží jako je Pythagoriáda, Klokan – benjamín, kde se umístila v letošním roce na 3. místě ve školním kole. Také sbírá úspěchy v Matematické olympiádě, kde ve své kategorii postoupila do okresního kola. Žákyně je také platnou členkou eTwinningového týmu, kde pracuje na mezinárodních projektech se slovenskými školami.
Všem oceněným gratulujeme a doufáme, že si užijí i zasloužené dárky, které jim Statutární město Ostrava věnovalo.
Můžete se podívat na fotografie, jak to děvčatům slušelo.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Jitka Magincová | Počet přečtení: 1198x