Ocenění našich žáků

10. června 2013

Při příležitosti Dne dětí ocenilo Statutární město Ostrava žáky svých škol, které navrhli jejich učitelé. Na slavnostní ocenění a předání diplomů a odměn došlo ve čtvrtek 30. 5. 2013 v budově Nové radnice. Z naší školy získali ocenění hned 2 zástupci žákovských osobností a jedenzástupce žákovských kolektivů. Z osobností prvního stupně se jedním ze čtyř oceněných stal Matouš Kaleta, žák třídy 4. B. Matouš byl oceněn za úspěchy, kterých dosáhl v recitačních soutěžích. Letos se zúčastnil 22. ročníku recitační soutěže ROLNIČKA 2013, která se konala 21. 3. 2013, v níž získal 2. místo v kategorii žáků 4. a 5. tříd našeho města.

Matouš se zároveň účastní různých výtvarných soutěží, v nichž se pravidelně umísťuje na předních místech. V loňském roce byl vyhodnocen mezi několika nejlepšími žáky z Ostravy v soutěži Děti, pozor, červená, kterou vyhlašuje BESIP.
Jako žákovská osobnost druhého stupně byl oceněn Filip Pelikán, žák třídy 9. A. Filip je zdatný sportovec, často reprezentuje školu. Zároveň aktivně pracuje jako člen a místopředseda školního parlamentu, který byl oceněn Zlatým oříškem. Filip se zároveň často podílí na organizaci akcí, které jsou určeny mladším dětem. Zároveň spolu s Matoušem pracuje v rámci projektu Comenius, který se zaměřuje za podpory fondů EU na partnerství škol, jejichž žáci společně pracují a navštěvují se v jednotlivých zemích, aby se procvičili v anglickém jazyce, poznali kulturu, tradice a zvyky jiných národů.

Naše škola získala i ocenění v kategorii školních kolektivů, v níž byl oceněn Eko kroužek, který vede paní učitelka Eva Glozneková. V tomto kroužku pracují žáci Kateřina Holišová, Sabina Hanišová, Dominik Polách, Jakub Kalužík, Patrik Kryštof, Petra Müllerová, Markéta Kirvejová, Tereza Budajová a Petr Bystroň. Tým Eko kroužku se dlouhodobě věnuje snaze získat pro nás titul Eko škola, zaměřuje se na ochranu životního prostředí, třídění odpadu, hospodárné využívání energií a vody. V neposlední řadě pomáhá vzdělávat spolužáky v této problematice a dohlíží na dodržování ekologických zásad v naší škole.

Všem oceněným gratulujeme a doufáme, že si užijí i zasloužené dárky, které jim Statutární město Ostrava věnovalo.
Nakoukněte na fotografie jak to všechno probíhalo.
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Zuzana Kolářová | Počet přečtení: 1082x