Oáza květin a hmyzu aneb učíme se ve zdravém a útulném prostředí

13. května 2014

Toto je nejen název, ale zároveň již téměř dokončený nový projekt, který žáci naší školy pod vedením svých pedagogů zrealizovali. V rámci tohoto projektu byly zkrášleny květinami nejen další prostory naší školy, ale zároveň byly osázeny stromky, keři a ozdobnými travinami úseky školního pozemku, které jsou součástí již na podzim založeného arboreta a nově zřízeného relaxačního koutku určeného pro venkovní výuku Květinová výzdoba prostor školy je doplněna o modely některých druhů hmyzu, které jsou opatřeny popisky se základními údaji. Tyto modely vyrobili žáci v rámci pracovních činností v zimních měsících. Díky těmto údajům si žáci nenásilnou formou zopakují základní údaje z říše hmyzu, které si osvojili v hodinách přírodopisu.
Venkovní relaxační koutek je opatřen popisy druhů dřevin a rostlin, které byly na pozemek vysázeny. V pracovních činnostech žáci vyrobí dvě ptačí budky a broukoviště pro přezimování drobných živočichů. Týmově se budou v zimních měsících starat o pravidelné zásobování ptačích budek krmivem.
Velmi oceňujeme práci našich žáků, jejich snahu o zkrášlení prostředí, ve kterém tráví většinu času. Realizace projektu by však nebyla možná bez spoluúčasti MOaP. Prostředky z MOaP byly velmi účelně vynaloženy. Máme zkušenosti z předchozích projektů, že když se žáci sami podílí na zkrášlování svého pracovního prostředí a ví, kolik úsilí a práce je to stálo, nic neničí a sami si výsledky své práce hlídají a kontrolují.
Děkujeme našim sponzorům, rádi vás prostřednictvím našich webových stránek budeme o dalších změnách v našem novém projektu informovat.

Fotky zde.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Eva Bernátková | Počet přečtení: 967x