Navštívily nás policistky

4. května 2016

Pro prvňáky to byl opravdu velký zážitek.V pondělí 2.5.2016 je navštívily policistky.
Jak se zachováš, když najdeš v parku použitou injekční stříkačku? Co uděláš, když tě někdo bude lákat do auta? Co si zapamatuješ, když uvidíš podezřelého člověka? Takové a ještě další podobné otázky kladly zástupkyně policie ČR během besedy žákům prvních tříd. Děti se zájmem poslouchaly. Mnohdy uplatnily i svoje znalosti získané ve škole. Vždyť o tom, jak se správně chovat v tzv. krizových situacích, hovoří se svými učitelkami v hodinách prvouky často.

Návštěva Městské policie aneb jsme malí detektivové

V tomto týdnu navštívila první až páté ročníky naší školy Městská policie s různými programy a tématy. Dnes, 3. 5. 2016, jsme v naší třídě měli návštěvu my, 4.A. Přišla k nám Městská policistka a její dvě asistentky, které pro děti přichystaly zajímavý program s názvem Základy kriminalistiky –Malý kriminalista. Cílem programu bylo seznámit děti s touto prací, hlavně si však měli žáci vyzkoušet na vlastní kůži řešení takového opravdového případu v přítomnosti profesionála. Policistky rozdělily třídu do pětičlenných týmů a žáky seznámily s okolnostmi zločinu – loupeže! Děti po vzájemné poradě a shodě ve skupince řešily kvíz, ve kterém měly co nejpřesněji odpovídat na otázky. Děti zjistily, jak je v této profesi důležité být pozorný a všímat si maličkostí a mít dobrý tým spolupracovníků. Za správné odpovědi týmy získaly body a nejlepší tým byl v závěru hodiny ohodnocen malou pozorností, hrou kvarteto. Program se dětem velmi líbil.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Burková, Mgr.Demeterová, Mgr.Frischerová,Mgr.Cvilinková | Počet přečtení: 904x