Národní konference eTwinning ve Zlíně

6. dubna 2010

Ve dnech 25. 3. – 27. 3. 2010 proběhla ve Zlíně již 6. Národní konference eTwinningu. Za naši školu se této konference zúčastnily Mgr. Lenka Skýbová a Mgr. Jitka Magincová.
Program konference byl velmi bohatý.
Hned první den v průběhu dopoledne byly předány Certifikáty kvality, „eTwinning Quality Label“, které získaly české školy za projekty realizované od září 2009 do března 2010. Certifikát kvality eTwinning umožňuje vytipovat projekty, které mohou ostatním učitelům sloužit jako vzor.

Také naše škola škola získala první ocenění v rámci eTwinningu za projekt p. uč. Lenky Skýbové - „WAKACJE W LICZBACH - PRÁZDNINY V ČÍSLECH“, na kterém pracovali žáci z letošní 3. B třídy, žáci z polského Cieszyna ze Szkoły Podstawowe nr. 1 a ze Základní školy s polským vyučovacím jazykem z Vendryně. Učitelé si pro své žáky odnesli drobné ceny s logem eTwinning.

V druhé části dne na Gymnáziu TGM probíhala dvě kola workshopů na nejrůznější témata týkající se samozřějmě mezinárodních projektů. Ambasadoři předávali své znalosti v oblasti nástrojů, metodiky projektů apod.
Druhý den začala opět naplno další kola workshopů. Opět jsme se vzdělávali v práci na pc, učili se pracovat s TwinSpace, poslouchali prezetace oceněných projektů, zkoušeli si publikovat výstupy z projektu na Webnode a blogu apod.
Oceňovali jsme především atmosféru konference a vysokou úroveň workshopů, které byly zaměřené na metodickou i technickou stránku projektů. Některé ICT nástroje jsme si mohli vyzkoušet prakticky přímo u počítačů.

Přikládáme fotografie z konference k nahlédnutí.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 1188x