Morávka 11. 6. 2015

16. června 2015

Ve čtvrtek se žáci 9.B a 5.A vydali společně se zástupci školního Ekotýmu na exkurzi na vodní dílo Morávka. Žáci obou tříd získali exkurzi za aktivity v projektovém dni, který se na naší škole konal u příležitosti Světového dne vody a v rámci mezinárodní kampaně Litter Less, do níž jsme zapojeni. Na exkurzi jsme vyrazili od školy v 8:00 ráno. Počasí nám přálo, od samého rána svítilo sluníčko a my všichni jsme se těšili na prima výlet. Na místo jsme dorazili chvilku před 9:00. I přes menší komplikace s otevřením brány se nás nakonec ujal tamější pracovník a už se šlo do areálu, kde se jen tak někdo nedostane. Samozřejmě víme všichni, že vodní dílo Morávka slouží jako zdroj pitné vody pro okolní vesnice a města a tudíž je potřeba udržet vodu v co nejlepší kvalitě. S naším průvodcem jsme se prošli štolou pod celou hrází, zavítali jsme do útrob přehrady a viděli spoustu zajímavých míst. Poté jsme měli možnost si prohlédnout rybí líheň náležící povodí Odry. Ochotní pracovníci odpovídali na všechny zajímavé dotazy žáků, a tak jsme se dozvěděli, proč jsou chovné vodní plochy zakryté sítěmi, jak převážejí ryby a čím je vlastně krmí. Nakonec jsme se na zpáteční cestě zastavili v Ekoškole v Raškovicích, abychom si mohli vyměnit zkušenosti týkající se poznatků na poli ekologie. V lesní učebně a jejím okolí jsme plnili záludné úkoly, vyzkoušeli jsme si pocitovou stezku a zhlédli jsme zajímavé prezentace tamějších členů Ekotýmu. Tato exkurze se uskutečnila i díky finančnímu daru sdružení Tereza, která je organizátorem kampaně Litter Less v ČR.

Fotky:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Zuzana Onderková,Iveta Novotná | Počet přečtení: 1112x