Ministerstvo životního prostředí

6. října 2013

„Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědný  ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A,  přísp.  org.  a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.“

Projekt- Malé školní arboretum startuje

Škola požádala o poskytnutí grantu z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí pro realizaci projektu nazvaného: Malé školní arboretum uprostřed sídliště.

Tento grant byl schválen a v průběhu roku začínáme s realizací.
Domníváme se, že školní zahrádka, kde se děti mohou podívat na rostliny, případně také na nějaké živočichy, kde mohou trávit i část výuky a děti chodící do družiny i odpoledne, je určitě přínosem.

Obracíme se i na vás, rodiče, s prosbou, zda jste někteří ochotni pomoci jakoukoliv formou, tedy např. „ přiložením ruky k dílu “ při budování zahrady nebo příspěvkem formou darování rostlinek vhodných pro pěstování ve venkovním prostředí a podobně.
Jestliže se rozhodnete nějakým způsobem pomoci, kontaktujte třídní učitele.
Za kolektiv pracovníků ZŠ Gen. Píky učitelé přírodopisu.

Malé školní arboretum- soutěž

Nedávno jsme vás informovali o výtvarné soutěži, která souvisela s výstavbou školního arboreta.
Pochvalu si zaslouží všichni žáci (a bylo jich požehnaně), kteří zobrazili své představy, a my víme, jak si naši zahrádku představují.
Samozřejmě odborná porota pod vedením paní učitelky Zedkové vše vyhodnotila a určila pořadí.
Vyhodnoceni byli žáci:
V kategorii 1.- 3. třídy:
1.místo: Michal Sládeček 2.A
2.místo: David Kučera 1.D
3.místo: Šimon Bátrla 3.C
4.-5.místo:Barbora Dostálová 2.B a Adéla Stružíková 2.C

V kategorii 4.-6. třídy:
1.místo: Barbora Boháčová, Libuše Mašková, Karin Schoberová – skupinová práce 4.C
2.místo: Mauricio Neméth 4.C
3.místo: Andrea Niemczyková 4.B
4.-6.místo: Ondřej Brosch 5.A, dále skupinová práce- Matěj Kovalský, Dominik Laník 6.B a třída 4.B za celou kytici květů.

Všem blahopřejeme.

Velký dík si ale zaslouží všichni pedagogičtí pracovníci, kteří se účastnili této části akce .
Kromě Zuzany Zedkové děkujeme paní učitelce Sládečkové, Králové, Rykalové, Popalové, Nikolové, Michnové, Křesťanové, Znojilové, Kaštovské, Ščotkové, a dále pánům učitelům Latochovi, Lapčíkovi a Mikušovi.

Žáci 4.C, 5.A a 5.B navíc byli v rámci výuky matematiky vyměřit pozemek a páťáci si zahradu narýsovali, vypočítali její obvod a naučili se vypočítat také plochu, neboli obsah.

A co nás bude čekat dál, se dozvíte příště. Ale už se chystá soutěž o nejlepší logo projektu.

„Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědný <ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A, přísp. org. > a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.“

Přehled starších článků | Počet přečtení: 4668x