MEZINÁRODNÍ KAMPAŇ LITTER LESS

7. listopadu 2014

(Když méně znamená více aneb Snižme množství odpadu)

Zároveň jako jiná školská zařízení světa i my Vás touto cestou můžeme informovat o PŘIPOJENÍ NAŠÍ ŠKOLY K MEZINÁRODNÍ KAMPANI „LITTER LESS“, která startuje všude na Zemi ve stejném dni a tím je 7. listopad 2014. Akce je provozována Nadací pro environmentální vzdělávání Eco-Schools, mezinárodním koordinátorem je organizace Foundation for Environmental Education (FEE) www.fee-international.org, která získala na kampaň finanční podporu od Nadace společnosti Wrigley. V ČR ji zastřešuje Sdružení TEREZA.
Tématem kampaně je předcházení vzniku odpadu. Je důležité, abychom si uvědomili, co předcházení znamená, proč je důležité. Můžeme diskutovat o stylu našeho konzumního života a způsobu nakupování. Co je dopadem toho, když si pořídíme každý druhý rok nový mobil, nové džíny, když pijeme nápoje z plechovek, hromadíme věci nepotřebné či pouze na jedno použití…? Každý předmět, který vyhodíme, je nutné znovu vyrobit (často z něčeho, co je potřeba vytěžit), dovézt nebo vypěstovat. Odpad zbytečně končí na skládkách.
Takže...zamysleme se a zapojme se!
Záměrem odpadové kampaně LITTER LESS je umožnit školám uskutečnit konkrétní opatření vedoucí k předcházení nebo snižování množství odpadu ve škole či jejím bezprostředním okolí. Žáci v rámci kampaně navrhují a dělají opatření, která vedou k předcházení vzniku odpadu. Kampaň využívá metodiky 7 kroků programu Ekoškola.
Zahájení je naplánováno k připomenutí Světového dne Ekoškol a ukončení 5. 6. 2015 na Světový den životního prostředí.
Více na: http://www.eco-schools-litterless.org/
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iveta Novotná | Počet přečtení: 2085x