Malé školní arboretum

26. listopadu 2013

Naše malé školní arboretum má již svou podobu. Počátkem září se začalo skutečně manuálně pracovat a nový pozemek se měnil před očima. V prvé fázi se jednalo o vykopání bývalých keřů, vyznačení budoucích záhonů a hlavně rytí a odstraňování plevele. Prací se zúčastňovali žáci v rámci vyučování v pracovních činnostech a některé zdatné pomocníky jsme si přímo vybíraly častěji. Velmi příjemné bylo osazování, v prvé řadě hlavně bylinami, které děti, ale také učitelé, přinášeli do školy. Za to chceme všem velmi poděkovat. Zvláštní ocenění si určitě zaslouží:
Ondřej Křístek ze 3. A za dodání mnoha rostlin,
dík patří ale i těm, kteří donesli alespoň něco. Například se jedná o S. Kornakovou, K. Vlkovou
a M. Foltovou z 2. C, L. Bukowského ze 3. A, D. Hornáčka z 5. A, K. Bartošovou, B. Boháčovou
a R. Pavliňáka z 5. C, A. Glacovou ze 6. B, A. Kozovou ze 7. B , I. Plískovou a V Krzywoňě z 8. B.

23. října byl vyhlášen projektový den pro dokončení arboreta. Odbornou firmou byly přivezeny dřeviny a celá řada našich žáků sadila jako o závod. Chválíme naše zahradníky, zejména kluky z 9.A - J. Dombka, P. Hoška, R. Novosada, M. Láhnera , L. Klimánka, P. Bystroně, ovšem i další týmy: 5. A a 5. C, M. Badidu, D.Bolka, J. Chramostu, M. Kuchaře, D. Šrámka, K. Holišovou,
K. Hehejíkovou a Z. Rášovou z 9. B, A. Kováče, K. Kovářovou, V. Krzywoně, V. Němcovou, J. Pavelka,
E. Pilařovou, I. Pliskovou, K. Sarvašovou z 8. B, J. Garbu, D. Koukala, M. Niedzielu, M. Kosňovského ze7. A .

Dnes už jen zaléváme a jsme všichni zvědaví, co se z jara zazelená, pokvete a jak bude celý pozemek vypadat i s dřevěnými stoly a lavicemi, které už máme také připraveny.

Učitelé přírodopisu

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Ivana Jurenková | Počet přečtení: 884x