Má oblíbená kniha, CD, film

26. března 2010

Březen "Měsíc knihy" - toto označení velmi dobře znají hlavně rodiče našich žáků ze svých školních let. Dnešní děti už méně...
Proto jsme se rozhodli v pátek 26.3.2010 zařadit do výuky projektový den zaměřený na knihy, čtenáře, čtení, ilustrace a vše další spojené s knihou. No a žákům vyšších ročníků, kteří knihu možná už považují za přežitek, jsme nabídli prezentovat oblíbené CD nebo film na DVD.
Děti měly za úkol svým spolužákům knihu (CD,DVD) netradičním způsobem představit. Žáci si samozřejmě  přečetli či poslechli nějaké zajímavé nebo napínavé ukázky. Později společně vytvářeli návrhy na obálky, obaly nebo plakáty.
Třídy si se zájmem také obešel pan ředitel a zjistil, že nejvíce knih bylo o koních. Také ho potěšilo, že knihy přeci jen zatím bezpečně převládaly nad zvukovými nebo obrazovými nosiči. Z toho plyne, že kniha je ještě pořád pevnou součástí našeho i dětského  života. Pojďte nakouknout do fotogalerie.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Petr Mikuš, zást. ředitele | Počet přečtení: 1514x