Kurz zahájen, dorazili jsme v pořádku

6. září 2012

V úterý 4. září v 8 ráno jsme zamávali před školou rodičům a vyrazili na sportovně poznávací kurz do Bulharska. Celkem nás čekaly tři cizí státy, než jsme se dostali do Bulharska. Zásoby jídla a dalších dobrot se začínaly pomalu ztenčovat. Na výletě prostě chutná!!! Přes hraniční přechod Bumbálka jsme se dostali na Slovensko. V těsné blízkosti hranic s Maďarskem nás čekali noví dva řidiči, se kterými jsme pokračovali dál. Cesta ubíhala někomu rychleji, někomu pomaleji. Někdo spal, někdo si povídal atd. Před půl šestou jsme dorazili na maďarsko – srbské hranice. Před námi nebyl žádný autobus a my jsme se bláhově domnívali, že budeme rychle odbaveni a pojedeme dál. Opak byl pravdou. Nejdříve proběhla kontrola pasů, pak se razítkovalo. Když už to vypadalo, že bychom mohli jet, tak byla na hranicích výměna směn. Takže jsme čekali dalších 30 minut. Po téměř hodině a půl jsme konečně vyjeli. Dálnice byla naštěstí volná, takže řidiči mohli trochu přidat plyn a jet alespoň „ stovkou“. V Maďarsku jsme mohli totiž jet jen osmdesátkou.

Kolem jedné hodiny v noci jsme přecházeli srbsko – bulharské hranice. Bylo to rychlé, stálo nás to jen jedno pivo, jako úplatek. Pak už všichni zalehli a šli spát. Čekali jsme spíš horší cesty, nicméně Bulhaři v poslední době staví hodně nových dálnic. Nevýhodou je jen to, že kolem dálnice není žádná benzinka či odpočívadlo. V 7 ráno jsme právě na takovém novém odpočívadle zastavili a marně hledali WC. Nakonec jsme si poradili.

Čekalo nás ještě pár kilometrů a v 9 hodin jsme byli na místě. Celkem cesta trvala 25 hodin. Rychle jsme se ubytovali a vyrazili k moři. Čekal nás krásný pohled na nádherné moře. Po chvilce v moři jsme hned zapomněli na dlouhou cestu autobusem. Pláž byla krásná s tmavým hrubším pískem. Mnozí si šli koupit zmrzlinu, kebab či další dobroty. Po loňském kurzu v Chorvatsku jsme všichni mile překvapeni nízkými cenami, což je super.

U moře nám pěkně vyhládlo. V 18 hodin nás čekala večeře o čtyřech schodech. Jak asi vypadala? O tom se můžete přesvědčit ve fotogalerii.  Pak následovala procházka ve městečku, které je moc krásné a ve 22 hodin večerka.

První den dopadl dobře, všichni jsou v pořádku a natěšení na další dny.

Přehled starších článků | Autor: Jan Veselý | Počet přečtení: 1460x