KAM S NÍ? KDO TO VÍ?

19. října 2015

Devátého září Ekotým vyhlásil školním rozhlasem sběrovou akci vysloužilých baterií, čímž jsme pro letošní školní rok navázali na dlouhodobou práci v projektu Recyklohraní. Zároveň se žáci 5. B, 6. A, B a 7. A zasloužili o připsání dalších bodů splněním prvního úkolu pod názvem „Kam s ní? Kdo to ví?“, který se tomuto tématu věnoval. Děti se seznamovaly s historií vzniku prvních akumulátorů a rozšiřovaly své znalosti týkající se tvorby energie a organismů, debatovaly o problematice šetření nerostných surovin, životního prostředí a zjišťovaly, kde se vyskytují schránky či kontejnery sloužící ke zpětnému odběru baterií. V naší škole je k tomu účelu umístěn box ve vestibulu (za nástěnkou Ekoškoly) a krabičky Ecocheese, jež by měly být v každé třídě. Pokud tomu tak není, můžete si je vyzvednout v kabinetě ve 2. poschodí vedle učebny fyziky.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Novotná Iveta | Počet přečtení: 1977x