Jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii pro žáky:

13. dubna 2015

V příštím školním roce bude naše škola pořádat pro žáky 2. stupně poznávací zájezd do Londýna. Tento zájezd se uskuteční v září, uvidíme spoustu krásných míst. Přepravovat se budeme autobusem, ubytováni budeme v hotelu. Cílem našeho zájezdu bude hlavní město Spojeného království Londýn, ale ještě než do něj dorazíme, navštívíme cestou hlavní město Francie Paříž, kde si prohlédneme Vítězný oblouk, katedrálu Notre Dame, poplujeme lodí po Seině a chybět nebude ani velice známá Eiffelova věž. V Anglii se projdeme krásným městem Canterbury, prohlédneme si katedrálu, dále navštívíme královský Windsor, zajedeme se podívat do univerzitního města Oxford, kde budeme moci navštívit slavnou jídelnu, kde se natáčel Harry Potter a nakonec nás čeká prohlídka Londýna. Podíváme se na Big Ben, London Eye, shlédneme Buckinghamský palác, ve kterém sídlí královna Alžběta II.
Z dotace Statutárního města Ostravy, získal Nadační fond Žáci ZŠ Gen. Píky 13A, Ostrava finanční příspěvek z oblasti „Doplňkové výukové programy pro děti mateřských škol a žáky základních škol “na projekt: „I want to learn, I want to get to know- Chci se učit, chci poznávat“. Získané prostředky chceme použít na poznávací zájezd žáků do Londýna. Do odjezdu se budeme snažit získat ještě další prostředky z jiných grantů, aby poznávací zájezd byl finančně dostupnější.
Bližší informace obdrží žáci u paní učitelky Onderkové a Bernátkové po velikonočních prázdninách. Zájemci se již teď mohou hlásit.

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Zuzana Onderková | Počet přečtení: 1356x