Jaro, zahrada, příroda, soutěže

4. dubna 2014

Někteří naši žáci se v průběhu zimy zúčastnili školního kola biologické olympiády. No a nyní je jaro už v plném proudu a tři z našich soutěžících se probojovali do kola okresního. Ovšem nejen to, v okresním kole prozatím soutěžil Petr Bystroň z 9. A třídy, a to velmi úspěšně. Je pátým nejlepším přírodopiscem okresu v kategorii žáků 8. a 9. tříd ZŠ a víceletých gymnázií.
Patří mu skutečné uznání.

A co je nového na naší školní zahradě?

V průběhu zimy a časného jara byla vyhlášena soutěž: Výroba ptačí budky nebo krmítka v domácích podmínkách. Výrobky byly doneseny jen dva, ale o to více chválíme jejich autory: Denisu Kubíkovou z 1. A a Tomáše Mihulu z 8. B. Další dvě krmítka vyrábějí žáci ve škole v pracovních činnostech. Nám dospělým se výrobky velmi líbí, uvidíme, zda se budou líbit i ptáčkům.
Dále někteří žáci pod odborným vedením našich pedagogů vyrábějí moc pěkné jmenovky rostlin a už opět začínají na zahradě pomáhat s úpravou záhonů.
Kromě toho se už někteří učitelé vypravili do zahrady pozorovat a poznávat květiny. Určitě také vyhlásíme soutěž, v níž zvítězí ti, kteří si budou pamatovat co nejvíce rostlinek.

Učitelé přírodopisu
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iva Jurenková | Počet přečtení: 934x