EXKURZE DO HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU

7. dubna 2014

Žáci naší školy zavítali dne 2. 4. 2014 na exkurzi do Hasičského záchranného sboru na Hasičskou stanici Ostrava – Fifejdy. Seznámili se s pracovní náplní profesionálních hasičů, mohli si prohlédnout řadu místností, kde hasiči tráví čas, pokud jsou na stanici a není poplachem hlášena mimořádná událost. Po prohlídce odpočinkové místnosti, tělocvičny, posilovny či školící místnosti upoutala žáky hasičská technika. Odborné předvedení této techniky
/hydraulické kleště, tyč pro urychlení výjezdu, cvičný polygon sloužící k nácviku požárních zásahů/ a hasičského vybavení bylo velmi poučné a přínosné. Nechyběla také ukázka hasičské výstroje, kterou si žáci mohli vyzkoušet. Prohlédli si hasičské vozy a jejich vybavení. Hasiči žákům ukázali i záchranné čluny a informovali je o protipovodňové výstroji. Exkurze byla velmi zajímavá. Všichni zastáváme stejný názor, že zaměstnání profesionálních hasičů je fyzicky a psychicky náročná práce. Jsme vděčni za jejich příkladnou a obětavou práci.
Děkuji veliteli HZS npor. Jiřímu Scheibingerovi za umožnění návštěvy.

Foto zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Ljuba Konečná | Počet přečtení: 1051x