EKOŠKOLA

1. září 2020

Obhájili jsme titul EKOŠKOLA na další 3 roky!!!

V minulém týdnu nás navštívila komise, která rozhodovala, zda se nám podaří obhájit titul Ekoškola. Komise hovořila se členy ekotýmu, vyučujícími, vedením školy i se správními zaměstnanci. Ve středu 16. prosince nám přišla skvělá zpráva, a to v podobě udělení titulu Ekoškola na další 3 roky. Samozřejmě to není jen zásluha našeho skvělého ekotýmu, ale i všech žáků a zaměstnanců školy.
Děkujeme vám.

Audit 2020 - ocenění

Naše škola se přihlásila 2.2.2010 do mezinárodního programu Ekoškola. Tento program je určen pro celou školu, vede ke spolupráci žáků, učitelů, vedení školy i místní komunity. Ekoškola (Eco-Schools) je mezinárodní program v rámci kterého se žáci učí o environmentálních tématech a zároveň sami usilují o minimalizaci a třídění odpadů, úspory energie či vody a zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí.

KOORDINÁTOREM pro ČR je SDRUŽENÍ TEREZA ( terezanet.cz )

Co tím můžeme získat?
Úspěšné školy získávají mezinárodní titul, vlajku a logo Ekoškola.

Zatím začínáme pod názvem :
Soutěžíme o titul EKOŠKOLA

Světový den Ekoškol:

Do mezinárodního programu Ekoškola je v současné době zapojeno více než 25 000 škol v 52 zemích světa na několika kontinentech. Tato skutečnost vedla světového koordinátora programu (organizace Foundation for Environmental Education) k vyhlášení Světového dne Ekoškol na den 7. listopadu.
Světový den Ekoškol (Worl Days of Action) si na naší škole připomeneme projektovým dnem.

Úkolem žáků prvního stupně bude oprášení Ekokodexů, jejich výtvarné zpracování a vystavení ve třídě. Na žáky druhého stupně čeká totéž, navíc se však budou zabývat analýzou konkrétních témat - prostředí školy a odpady. Během dopoledne plného různorodých aktivit žáci sestaví opatření, která nám pomohou provést další kroky v ekologizaci provozu školy a získají tak celou řadu nových poznatků a prací. Ty budou v dalších týdnech tvořit výzdobu tříd i dalších prostor školy.

Přijďte v modrém a vyhrajte:

Projektovým dnem se tak připojíme k mnoha dalším školám, které se snaží změnit svět kolem sebe k lepšímu.
V souvislosti s celosvětovou kampaní Litter Less (Když méně znamená více aneb Snižme množství odpadu) a Světového dne vody nás čeká 19. března 2015 projekt.

Pokud bude ve Vaší třídě každý v modrém oblečení,
vysvětíte si význam vody,
odpovíte na krátký dotazník či kvíz,
zjistíte, jaké jsou klady a zápory pití vody z vodovodu,
nad umyvadlo připevníte štítek nebádající k zabránění zbytečného
plýtvání vodou,
vyrobíte plakáty s heslem propagujícím pití kohoutkové vody a
nejzdařilejší vyvěsíte natrvalo ve své třídě,
BUDETE ZAŘAZENI DO SLOSOVÁNÍ O EXKURZI ČI SLADKOU ODMĚNU.

Bližší informace budou podány rozhlasem a třídním učitelům prostřednictvím Ekotýmu.

Formát souboru neurčen

srovnání analýzy 16-18