Dýňobraní 18

2. listopadu 2018

Tlustá dýně svítí líně v naší malé zahradě.
Vymlouvá se, že jí kouše malá muška na bradě…

Měsíc říjen už končí, po strništích se prohání vítr, ze stromů opadává barevné listí. Máme tady Halloween a k němu patří strašidla, duchové, kostlivci, netopýři a hlavně dýně. Ve středu 31.10. žáci i rodiče pospíchali do školy nejen s taškami naplněnými učebnicemi, sešity, ale i s vydlabanými, krásně nazdobenými dýněmi. Paní učitelky Nikolova a Popalová vyhlásily před prázdninami soutěž o zajímavou dýni. Altánek během hodiny byl plný krásných dýní. Odpoledne se sešla před školou nejrůznější strašidla a společně s kočkou Mickou se vydala na procházku. Během cesty všichni plnili nejrůznější úkoly, na které dohlížela i čarodějnice, ve kterou se proměnila p.uč. Burková. Na závěr si účastníci průvodu prohlédli všechny vystavené dýně, hlasovali a typovali, která je ze všech ta nej, ochutnávali dýňovou polévku, kterou uvařily paní učitelka Nikolova a Hladíková. Hudbu zajistil pan učitel Tabášek. Za pomoc děkujeme také sestrám Vaňkovým z 9.B a Veronice Mazurové a Nikole Rolincové z 9.A.
Již brzy zase na shledanou.

Dýňobraní 18 - fotogalerie

Výsledky dýňobraní

Porota z řad rodičů a žáků vybrala ,,zajímavé dýně“ těchto žáků:

1. místo Navrátil Matyáš 3.A
2. místo Ambrůzová Mája 1.A