Dopravně ekologická soutěž

3. října 2011

Další ekologická akce – „Na kole a pěšky pro radost a zdraví“

Pod tímto názvem proběhla 20. září dopravně ekologická soutěž, kterou pořádalo ekologické informační centrum Zelený bod Ostrava ve spolupráci s odborem ochrany životního prostředí Magistrátu města Ostravy a Českým červeným křížem  u příležitosti Dne bez aut a v rámci  Evropského týdne mobility.

Této soutěže se zúčastnili i žáci čtvrtých a pátých tříd naší školy. Žáci utvořili 5-ti členná družstva a během devadesáti minut museli vyluštit 15 testů. Jednalo se o dopravně – ekologickou tématiku, bezpečnost chodců a cyklistů v městském provozu, používání přileb, obsah lékárničky apod. Členové Červeného kříže dětem předvedli ošetření drobných úrazů, zásady umělého dýchání, stabilizovanou polohu, zásady první pomoci apod.

Pro nepřízeň počasí vše proběhlo v prostorách školy, ale i tak se žáci se zájmem zapojili do plnění jednotlivých úkolů. Tento populárně naučný program se všem velmi líbil.

Malou fotodokumentaci si lze prohlédnout v příloze.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Alena Berglowcová a Ing. Glozneková Eva | Počet přečtení: 1254x