Dobrodružná cesta pirátů

16. března 2010

V letošním roce si hrajeme na piráty

V letošním školním roce (2009/2010) odstartovala eTwinnigová aktivita našich žáků hned v září. Žáci 3. tříd přibrali do projektu i starší spolužáky z 8. a 9. ročníku. O jakém projektu vlastně mluvíme? Navázali jsme spolupráci tentokrát se slovenskou školou z Mošovců, konkrétně se žáky 3. třídy. Vesnička Mošovce leží v Žilinském kraji v okrese Turčianske Teplice.

Náš společný projekt, na kterém budeme celý rok pracovat, se jmenuje Dobrodružná cesta pirátů...

Cílem projektu
je, abychom mohli vzájemně poznávat jeden druhého formou hry na piráty, seznamovat se s jiným, ale nám velmi blízkým jazykem. Také se chceme seznámit s kulturou a regionem, ve kterém naši noví kamarádi žijí. K tomu budeme používat informační a komunikační technologie a společné práce máme v úmyslu publikovat prostřednictvím webových stránek za použití redakčního systému Webnode.
Na podzim nás čeká vzájemné seznámení pomocí prezentací, které si žáci sami zpracují. Dále vyfotíme nejzajímavější části naší školy a vytvoříme mapu školní budovy, ať se na Slovensku podívají, jakou máme moderní a pěknou školu. Tuto mapu zašleme těsně před Vánocemi i s vánočním cukrovím a přáníčky do Mošovců.
V zimních měsících budeme čarovat s vodou – provádět nejrůznější pokusy s vodou, natáčet je na kameru a záznam pošleme partnerské škole, ať si je taky vyzkouší. Že i piráti na lodi mohou zdravě jíst si dokážeme přípravou zdravých pirátských jídel.
Na jaře si připravíme malá překvapení k Velikonocům a představíme si svá oblíbená zvířátka.
Potom nás čeká to nejlepší, výlet za slovenskými dětmi do Mošovců.

Jak jsme se s naplánovanými úkoly poprali si můžete prohlédnout na stránkách www.piratskeostrovy.webnode.cz

Formát souboru neurčen

Poskytování informací za rok 2023

Typ souboru: file | Velikost souboru: 20KB | Počet stažení: 90x