Do kraje Karla Hynka Máchy

24. května 2016

Vyjeli jsme v úterý 17. 5. v 7.00. Kolem poledne jsme dorazili k hradu Bezdězu. Prohlédli jsme si toto impozantní stavební dílo rané gotiky, které není znehodnoceno zásahy pozdějších stavebních úprav. Hrad je spojen s panovníky rodu Přemyslovců i Lucemburků a v 19. století se stal inspirací romantických spisovatelů a hudebních skladatelů.
Po prohlídce hradu jsme sjeli do městečka Doksy a prohlédli si město i Památník K. H. Máchy. Následoval přesun na místo ubytování v kempu u Máchova jezera. Po večeři jsme si udělali vycházku do krásné přírody v okolí jezera a k přístavišti.
Ráno 18. 5. jsme vyklidili chatky a zamířili k molu, abychom nasedli na loď a prohlédli se nádherné okolí z paluby. Atraktivní plavba ukončila náš pobyt v okolí romantického hradu Bezdězu a my jsme pokračovali v našem poznávání do Prachovských skal. Nádherné skalní scenérie a dobrodružný průchod úzkou soutěskou byl završením našeho dvoudenního pobytu v Čechách.
Díky získané dotaci jsme mohli takto odměnit žáky, kteří se po celý školní rok aktivně podíleli na dobré reprezentaci naší školy, přispěli k získání titulu Eko škola a zhodnocují vědomosti získané ve výuce v kroužcích a zájmových klubech.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Bernátková Eva, Mgr.Mertová, Mgr. Magincová, Mgr. Dostalová | Počet přečtení: 907x