Den Země 5.A - Černá louka

20. května 2015

Letošní připomenutí Dne Země strávili žáci 5. ročníků plněním zadání pracovních listů o listnatých stromech v lokalitě Černá louka.
Při pěší cestě centrem Ostravy jsme si připomínali významné kulturní a přírodní památky města.
Podle mapky připravené Ostravským muzeem jsme v areálu vyhledali zajímavé dřeviny a vykreslovali je do pracovních listů. Připomenuli jsme si typické evropské listnáče, které se začínají obalovat listy, ale našli jsme i liliovník javorolistý,jinan dvojlaločný a dva platany javorolisté, chráněné památkové stromy.

V rámci procházky Černou loukou jsme stihli zvonkohru orloje na budově Divadla loutek, došli jsme kolem tržnice a Vily Terezy k řece Ostravici, která je nově zregulovaná , vyčištěná a připravená k rekreaci Ostravanů. Odtud jsme si ukázali Slezskoostravskou radnici a hrad i Sýkorův most.
Zpáteční cestu jsme zvolili přes Masarykovo náměstí, kolem budovy Ostravského muzea a zakončili ji sladkou tečkou v podobě zmrzliny nebo želatinových bonbónů.
Je potřebné si s dětmi připomínat, že zeleň kolem nás, zejména v centru města, je nutné ošetřovat, pěstovat a chránit. Poznáním rozmanitosti rostlin jsme v pátečním krásném jarním dni k tomuto cíli určitě přispěli.

Přehled starších článků | Autor: PaedDr.Bittnerová Daniela | Počet přečtení: 929x